SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Duży przebieg wcale nie dyskwalifikuje auta. Masz wóz z wysokim stanem licznika? Prześlij nam jego zdjęcie

Duży przebieg wcale nie dyskwalifikuje auta. Masz wóz z wysokim stanem licznika? Prześlij nam jego zdjęcie

11.09.2013, godz. 13:40
Skoda Fabia 1.9 TDI - przebieg 999 999 km
foto:

Duży przebieg samochodu zwykle oznacza wątpliwy stan techniczny i jest przyczyną sporego spadku wartości auta, w porównaniu z takim samym pojazdem o niższym stanie najechanych kilometrów. Na szczęście w świecie motoryzacji nie jest to wcale rutyną, bo w przypadku starszych i rzadszych pojazdów, spory kilometraż to wcale nie problem. Nawet papież Franciszek jeździ 29-latkiem z przebiegiem 300 tys. km!

Kierowcy przy wyborze używanego samochodu, często zadają sobie pytanie co jest ważniejsze - wiek, czy przebieg? Niestety nie ma na to jasnej odpowiedzi, ponieważ nawet stosunkowo młode auto z niewielkim przebiegiem może nosić mocne ślady zużycia i być przysłowiowym złomem. Jak to się mówi "jak dbasz, tak masz", dlatego nawet auta z nakręconym sporym kilometrażem, będące we właściwych rękach (często pasjonatów), niejednokrotnie są warte o wiele więcej niż młode zapuszczone roczniki.

>>> Papież jeździ starym Renault 4 z przebiegiem 300 000 km! <<<

Przebieg rzędu 200 tysięcy lub nawet 500 tysięcy kilometrów, wcale nie jest niczym szczególnym, o ile samochód jest zadbany i serwisowany. Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i serca wkładanego w jego użytkowanie. Dobrym na to przykładem jest Mitsubishi Carisma 1.9 DID z lat 90-tych, należące do Jerzego Czai z miejscowości Rudnik nad Sanem, które na liczniku ma nakręcone ponad 1 mln kilometrów. Kolejny ciekawy to Skoda Fabia 1.9 TDI pewnego Niemca, również z przebiegiem 1 mln km.

Takie, i o wiele wyższe wartości kilometrażu często się zdarzają m.in. w starszych modelach Mercedesów, wykorzystywanych m.in. przez taksówkarzy. Niedawno głośno było też o Volvo P1800 z przebiegiem 4,8 mln km, należącym do pewnego Amerykanina, użytkującego swój pojazd od 1966 roku na co dzień.

Przyślij nam fotografie auta z wysokim przebiegiem

Znasz auto z wysokim przebiegiem? A może posiadasz taki samochód? Wyślij nam zdjęcia auta wraz fotografią stanu licznika, napisz kilka słów o samochodzie (rok produkcji, model auta, silnik, przebieg), a opublikujemy je w naszej galerii (w tym materiale) w serwisie SuperAuto24.pl. Zdjęcia proszę przysyłać na adres: rmadry@se.pl

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: