SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady E-usługa "Historia pojazdu" hitem! W systemie sprawdzono już 300 tys. aut

E-usługa "Historia pojazdu" hitem! W systemie sprawdzono już 300 tys. aut

03.07.2014, godz. 10:57
kontrola stanu zawieszenia, wymian aopon
foto: ZF Services

"Historia pojazdu" to bezpłatny portal finansowany przez polski rząd, za pomocą którego sprawdzimy szczegóły historii używanych samochodów zarejestrowanych w naszym kraju. Usługa cieszy się wielki zainteresowaniem - za jej pośrednictwem internauci sprawdzili już blisko 300 tysięcy pojazdów!

Aby poznać historię samochodu, należy wejść na stronę pod adresem historiapojazdu.gov.pl i w odpowiednich polach wpisać numer nadwozia (VIN), datę pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny pojazdu. Po wypełnieniu formularza otrzymamy zwrotnie informacje takie jak: marka i model, rok produkcji, datę pierwszej rejestracji, liczbę właścicieli pojazdu, miejsce zarejestrowania i termin badania technicznego.

Przeczytaj też: Sam sprawdź historię używanego auta! E-usługa w systemie CEPiK już działa

Dotychczas informacje na temat pojazdu mógł uzyskać jedynie jego właściciel i uprawnione do tego organy. Dzięki usłudze "Historia pojazdu" uruchomionej 23 czerwca 2014 roku, teraz także potencjalny zainteresowany zakupem danego pojazdu, po uzyskaniu podstawowych danych od sprzedającego, będzie mógł zapoznać się ze szczegółową historią pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: