SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Euro 2012: GDZIE ZAPARKOWAĆ w Poznaniu, gdzie są PARKINGI. Jak dojechać na Stadion Miejski w Poznaniu - MAPKI

Euro 2012: GDZIE ZAPARKOWAĆ w Poznaniu, gdzie są PARKINGI. Jak dojechać na Stadion Miejski w Poznaniu - MAPKI

08.06.2012, godz. 01:00
Poznań stadion mapka
foto:

Poznań jako Miasto-Gospodarz Euro 2012, zorganizował dla zmotoryzowanych kibiców specjalne strefy parkingowe. W czasie trwania piłkarskich mistrzostw, wszyscy, którzy zdecydują się na przyjazd do stolicy Wielkopolski własnym środkiem transportu, będą musieli pozostawić go wyznaczonej do tego strefie.

Strefa kibica zorganizowana w centralnej części miasta, ograniczy swobodny ruch pojazdów. Poruszanie się samochodem w obrębie ulic: Żydowska, Sieroca, Murna, Paderewskiego, Ludgardy, Franciszkańska - będzie możliwe w godzinach 6.00-12.00. Od południa do 6 rano okolice te udostępnione zostaną tylko mieszkańcom, na podstawie specjalnej przepustki wydawanej przez Zarząd Dróg Miejskich.

Bezwzględny zakaz wjazdu samochodów na czas trwania Euro 2012, nałożony został w godzinach 12.00-6.00 i obejmie ulice: F. Nowowiejskiego, placu Wolności i Alei K. Marcinkowskiego. Posłużą one za tzw. "drogi życia" dla służb medycznych i bezpieczeństwa.

Dla kibiców autobusy i tramwaje

Stadion Miejski w Poznaniu mieści się przy ul. Bułgarskiej. Swoje przystanki nieopodal sportowego obiektu mają linie tramwajowe: 1, 6, 13, 15 oraz autobusowe: A, 50, 63, 91.

Lokalizacja parkingów tymczasowych

Parkingi w Poznaniu podzielono są na dwa rodzaje. Są to: P+W (Park+Walk, Parkuj i Idź) w strefie przystadionowiej, z których dojście na stadion nie powinno zająć dłużej niż pół godziny, oraz parkingi typu P+R (Park+Ride, Parkuj i Jedź) w odległości większej niż 2 km od stadionu. Parkingi typu P+W są przeznaczone dla kibiców posiadających bilet na mecz, natomiast parkingi P+R mogą służyć zarówno kibicom meczowym, jak tez tym udającym się do Strefy Kibica lub w inne miejsca. Wszystkie parkingi będą działać tylko w dni meczowe.

Tylko cztery parkingi będą działać przez całe Euro 2012. Są to: parkingi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na ul. Matejki, na Torze Poznań oraz przy Centrum Handlowym M1. Korzystanie z większości parkingów P+R podczas Euro 2012 jest bezpłatne. Płatne będą tylko parkingi zlokalizowane przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, przy ul. Matejki oraz na Torze Poznań.

Mapka parkingów Parkuj i Jedź (Park+Ride) oraz Parkuj i Idź (Park+Walk)

KLIKNIJ żeby powiększyć

Mapka parkingów Parkuj i Idź (Park+Walk) w okolicy stadionu

KLIKNIJ żeby powiększyć

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: