SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Fiat Punto II, silnik 1.2 16V 80KM – OPINIE, spalanie, dane techniczne, testy, cena

Fiat Punto II, silnik 1.2 16V 80KM – OPINIE, spalanie, dane techniczne, testy, cena

17.08.2011, godz. 19:45
Fiat Punto II
Fiat Punto II foto: Fiat

Fiat Punto jest jednym z najpopularniejszych samochodów segmentu B. Punto, czyli po włosku „punkt”, „kropka”, jest produkowany od 1993 roku. Model zastąpił popularnego na wielu rynkach, ale wysłużonego już Fiata Uno. Do dziś powstały cztery generacje „Kropki”. Używany Fiat Punto II może być ciekawą propozycją dla osób o mniej zasobnym portfelu, szukającym taniego w zakupie i w naprawach auta. Za kwotę ok. 11 tys. złotych możemy stać się właścicielem 7-letniego Fiata Punto II, rok prod. 2004, z silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 litra i mocy 80KM.

Fiat Punto to popularne w Europie auto segmentu B, czyli klasy aut małych, które w ofercie włoskiego producenta zastąpiło przestarzały model Uno. Produkcja Fiata Punto rozpoczęła się w 1993 roku. Powstały cztery generacje modelu: Punto I (1993-1999), Punto II (1999-2007), Grande Punto (2005-2010) oraz najnowsza generacja Punto Evo wprowadzona na rynek w 2010 roku.

>>> Fiat Punto II – tapety na pulpit

Punto II generacji pojawiło się na rynku w 1999 roku, czyli w setną rocznicę powstania marki Fiat i wytwarzane było do 2007 roku. Przez cały okres produkcji wytwarzane były dwie wersje: 3- i 5-drzwiowy hatchback, które różniły się nieco kształtem tylnych świateł. Linia nadwozia Punto II stała się bardziej agresywna, niż w Punto I, co wcale nie znaczy, że nowe auto stało się od poprzednika ładniejsze. Po raz pierwszy Fiata zaprojektowali także Niemcy, a nie włoscy styliści (Punto I wyszedł „spod ręki” włoskiego mistrza Giorgetto Giugiaro.

>>> Fiat Punto II, silnik 1.2 16V 80KM – UŻYWANE, spalanie, dane techniczne, opinie, testy, cena

W 2003 roku Punto II przeszło lifting, jednak zmiany były raczej kosmetyczne. Punto II po liftingu łatwo rozpoznamy po większych przednich reflektorach oraz wlocie powietrza do chłodnicy umieszczonym na masce silnika. Z technicznego punktu widzenia, Punto II nie było rewolucyjnym skokiem naprzód w porównaniu do poprzednika. Auto odziedziczyło bowiem wiele podzespołów i mechanizmów z Punto pierwszej generacji.

>>> Fiat Punto II 2004 r. – cena od 10 tys. zł

Kupno używanego Fiata Punto II generacji jak najbardziej ma sens, kiedy poszukujemy praktycznego, dobrze prowadzącego się auta miejskiego, którego koszty użytkowania nie będą duże. Kabina pasażerska jest przestronniejsza niż w konkurencyjnych autach z tamtych lat. Z zakupem części do Fiata Punto II nie ma żadnego problemu i są one relatywnie tanie. Naprawy także nie będą drogie, pod warunkiem jednak, że będą dokonywane poza ASO. Przed zakupem sprawdźmy jednak dokładnie auto. Wiele egzemplarzy służyło bowiem do nauki jazdy w ośrodkach szkolenia kierowców. Takie auta będą więc bardziej zużyte. Polecamy poszukanie zadbanego egzemplarza z pierwszej ręki, a z tym nie powinno być problemu.

autor: Piotr Mieszkowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: