SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Gdzie kradną samochody w Polsce: Najczęściej auta giną w województwach łódzkim i dolnośląskim

Gdzie kradną samochody w Polsce: Najczęściej auta giną w województwach łódzkim i dolnośląskim

13.03.2013, godz. 10:40
złodziej, włamanie do samochodu, kradzież auta
foto: EAST NEWS

W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że najmniej bezpiecznie powinni czuć się kierowcy w województwie łódzkim oraz dolnośląskim.

Wartość poniesionych przez polskich kierowców strat wzrosła w ubiegłym roku, choć liczba kradzieży spadła o nieco ponad 2 proc. Łupem złodziei padło 15 849 samochodów, a najbardziej pożądanymi pojazdami przez przestępców były VW Golfy, VW Passaty i Audi A4.

Według policji na działanie złodziei najbardziej narażeni są kierowcy z województw łódzkiego i dolnośląskiego. W tych regionach zagrożonych kradzieżą jest odpowiednio 67 i 56 osób na każde 100 tys. mieszkańców. To znacznie więcej niż średnia krajowa, która wynosi 42 przestępstwa na 100 tys. mieszkańców. Najbezpieczniejszym regionem jest natomiast województwo podkarpackie, w którym na 100 tys. mieszkańców zagrożonych jest 6 osób.

>>> Jakie auta SPROWADZAMY z zagranicy - TOP LISTA modeli za rok 2012 <<<

Statystyki nie napawają optymizmem, więc warto zawczasu pomyśleć o ochronie auta. Aby chronić się przed złodziejami warto wybierać bezpieczne parkingi, czy stosować różne samochodowe zabezpieczenia. Aby natomiast zminimalizować straty, gdy nie uda się uniknąć kradzieży, najlepszym wyjściem jest wykup polisy autocasco.

.

autor: multiagencja CUK Ubezpieczenia zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: