SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Holowanie to podstawa - laweta najważniejszym punktem usług assistance

Holowanie to podstawa - laweta najważniejszym punktem usług assistance

19.01.2017, godz. 09:59
Laweta, wypadek
foto: Materiały prasowe

Co jest najważniejszym punktem dla kierowców wykypujących dodatkowe ubezpieczenie assistance? Okazuje się, że bez usługi holowania pojazdu w razie awarii, ani rusz.

Do podstawowych usług wykonywanych w ramach samochodowego ubezpieczenia assistance należą: naprawa auta na miejscu zdarzenia oraz holowanie pojazdu. Jak wynika ze statystyk gromadzonych przez zakład ubezpieczeń Compensa, od momentu uruchomienia własnych usług pomocowych w sierpniu 2016 roku, nieco ponad 30 procent awarii udaje się mechanikom usunąć bez konieczności transportowania pojazdu do warsztatu. Pozostały procent wymaga holowania. Ubezpieczyciel zanotował 4,2 tys. takich zorganizowanych holowań, a niesprawne pojazdy pokonały na lawetach 149 tys. km (średnio 35 km na każdą szkodę).

Przeczytaj również: Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji. Sprawdź, jak ubiegać się o wypłatę pieniędzy

- Kierowcy coraz częściej dostrzegają, że wraz z polisami OC i AC warto mieć także assistance, przy którym najważniejsza jest dla nich kwestia holowania. Zauważamy, że nasi klienci są coraz bardziej świadomi i nie pytają nas już, czy ochrona w ogóle obejmuje tego typu pomoc na drodze, ale jaki jest limit kilometrów, do jakiego miejsca odbywa się holowanie i czy z pomocy lawety można skorzystać za granicą. Od assistance samochodowego kierowcy oczekują dwóch podstawowych rzeczy: możliwości dopasowania tej usługi do swoich potrzeb na etapie zakupu oraz uzyskania sprawnej pomocy po szkodzie – mówi Michał Makarczyk, Dyrektor Likwidacji Szkód w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

Usługa holowania zwykle dostępna jest w różnych opcjach. Wybierając taką ochronę wypada przede wszystkim zwrócić uwagę, czy wsparcie pomocy drogowej można otrzymać tylko po wypadku, czy również w przypadku awarii. Bardzo ważne jest też miejsce docelowe holowania. Ubezpieczyciele oferują w tym przypadku dwie możliwości – transport uszkodzonego pojazdu do najbliższego warsztatu lub do wskazanego miejsca. Bardzo ważne jest także dopasowanie do własnych potrzeb limitu kilometrów, jakie ubezpieczone auto może przejechać na lawecie. W podstawowych wariantach usługa świadczona jest tylko do najbliższego warsztatu w Polsce. Można ją jednak rozbudować o holowanie dostępne bez limitu km oraz o wsparcie za granicą.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: