SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Ile kosztuje wymiana opon, jak długo czeka się na usługę

Ile kosztuje wymiana opon, jak długo czeka się na usługę

12.11.2016, godz. 12:58
wulkanizacja, wymiana opon
Serwis wulkanizacji foto: EAST NEWS

Rozpoczął się sezon wymiany opon z letnich na zimowe. Pracownicy zakładów wulkanizacyjnych mają pełne ręce roboty. Kierowcy chętni na zmianę ogumienia muszą w dużych miastach umawiać się na konkretny termin, albo odstać w kolejkach nawet kilka godzin. Ile kosztuje taka usługa?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż wymiana opon w samochodzie. Nic bardziej mylnego. Zdjęcie ogumienia z felg i założenie ponownie nowego kompletu, wymaga czasu, odpowiednich umiejętności i coraz częściej nowoczesnego sprzętu warsztatowego. Im niższy profil opony i większa felga, tym wymiana opony jest trudniejsza. Dodatkowo potrafi dochodzić jeszcze specjalna troska o czujniki ciśnienia montowane w felgach, co podwyższa koszty usługi.

Sprawdź: Najtańsze opony zimowe - poznaj marki, ceny, rozmiary

Ceny wymiany opon w warsztatach wulkanizacyjnych są zróżnicowane. Koszt przełożenia ogumienia waha się od 80 do 120 złotych. Wszystko zależy od tego, czy opony są zakładane na obręcze stalowe, czy aluminiowe, od rozmiaru samej opony, a także czy koła posiadają elektroniczne czujniki ciśnienia.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: