SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Duża liczba MANDATÓW sposobem na zarobek i zasypanie DZIURY BUDŻETOWEJ

Duża liczba MANDATÓW sposobem na zarobek i zasypanie DZIURY BUDŻETOWEJ

18.12.2012, godz. 14:25
policja, wypadek, objazd, kontrola
foto: EAST NEWS

Coraz częściej stróże prawa zatrzymują nas i wlepiają mandaty nawet za drobne przewinienia. Czy dzieje się tak bez powodu? Dziennikarze FAKTU dotarli do dokumentów, z których wynika, że pensje inspektorów transportu drogowego zostały uzależnione właśnie od liczby wystawianych mandatów, nałożonych kar oraz zabranych  zabranych dowodów rejestracyjnych.

Coraz częściej można odnieść wrażenie, że władzy w Polsce nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa, a o maksymalny zarobek kosztem obywateli obywateli. Teraz jednak istnieje na to dowód.

Policjanci z z instytucji, na czele której stoi gen. Tomasz Połeć skarżą się, że są "zmuszani" przez szefa z województwa do karania nawet za najdrobniejsze przewinienia. Inaczej mogą stracić pracę.

- Czujemy się jak przedstawiciele handlowi, którzy mają nałożone cele i aby przyzwoicie zarobić muszą nasprzedawać dużo towaru, a my dużo osób ukarać czy zatrzymać dużo dowodów rejestracyjnych choćby za drobnostkę - żalą się inspektorzy w piśmie skierowanym m.in. do wojewody lubuskiego i jednego z posłów.

Władza wymaga, by karać bezlitośnie, a inspektorzy chcą zarobić. Wystawiają niezliczone ilości mandatów. A przecież pouczenie, zwrócenie uwagi, czy ostrzeżenie to też metody, które mogą przynieść zamierzony skutek. Najwyraźniej istotą nie jest zapewnienie bezpieczeństwa, a zasypanie dziury w budżecie. Co na to zwykli obywatele, którzy najwięcej tracą na tym procederze?

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: