SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie

02.06.2014, godz. 16:11
pies w samochodzie
foto: SHUTTERSTOCK

Właściciele psów bardzo chętnie zabierają ze swoje czworonogi na różne wyjazdy, jednak nie zawsze zapewniają im bezpieczną podróż. Źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych pasażerów w aucie. Jak bezpiecznie przewozić czworonogi?

Przepisy ruchu drogowego nie regulują sposobu przewożenia zwierząt. Jednak podróżowanie z psem, który swobodnie przemieszcza się po samochodzie, jest po prostu niebezpieczne. Nawet spokojny pies, który nie został przez właściciela odpowiednio zabezpieczony, podczas nagłego hamowania zostaje bezwładnie wyrzucony do przodu – ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Przeczytaj też: Widzisz psa zamkniętego w aucie na upale? Możesz zareagować i zbić szybę

Psa najlepiej umieścić na tylnym siedzeniu i przypiąć go do pasów specjalnymi szelkami. Dobrym sposobem, szczególnie w przypadku większych czworonogów, jest przewożenie ich w specjalnych klatkach w bagażniku, pod warunkiem jednak, że dysponujemy autem typu kombi lub van. Właściciele mniejszych zwierząt mogą zastanowić się nad specjalnym kojcem lub mniejszą klatką transportową.

Wioząc psa starajmy się jechać wyjątkowo płynnie i dbajmy, żeby co dwie – trzy godziny robić przerwy, by go wyprowadzić i napoić. Nigdy nie zostawiaj psa samego w samochodzie w słoneczne dni, ponieważ samochód bardzo szybko zmienia się w piekarnik – ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault. Parkując w słońcu, przy temperaturze ok. 30°C, nawet przy uchylonych oknach temperatura w samochodzie może osiągnąć prawie 39°C w zaledwie 10 minut. Po 30 minutach może wynieść prawie 50°C*!

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Szkoła Jazdy Renault zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: