SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Jakie nowe pytania na prawo jazdy? Tajna baza pytań jeszcze bardziej się zwiększyła!

Jakie nowe pytania na prawo jazdy? Tajna baza pytań jeszcze bardziej się zwiększyła!

02.07.2014, godz. 13:03
Egzamin na prawo jazdy
foto: EAST NEWS

Jakie są nowe pytania na prawo jazdy? Tego niestety nie wiemy, ale za to pewne jest, że z dniem 1 lipca powiększyła się baza pytań do egzaminu teoretycznego. Z dotychczasowych 1,8 tys. pytań, ich pula urosła do aż 2,5 tys. Co więcej, to wcale nie koniec, bo do końca roku pytań będzie aż 3 tysiące!

Część pytań przygotowana została przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, a część przez Instytut Ruchu Drogowego. Według ekspertów, poszerzona baza pytań nie wpłynie na trudność zdania egzaminu, ponieważ będą one dotyczyły tego identycznego zakresu wiedzy, co do tej pory. Tym samym - przynajmniej teoretycznie, pojawią się pytania dotyczące takich samych problemów, jednak zadane w inny sposób.

Przeczytaj też: Prawo jazdy: posłowie chcą obowiązkowego egzaminu z pierwszej pomocy

Poziom pytań z dotychczasowej bazy liczącej 1,8 tys. jest oceniany przez większość zdających jako bardzo trudny. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, z zaliczeniem teoretycznego egzaminu ma obecnie bardzo wielu zdających - przykładowo w Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu zdaje go zaledwie 40 proc. uczestników.

Sprawdź: Przegłosowane! Od teraz prawo jazdy kategorii B na motocykl do 125 ccm

Przypomnijmy, że aktualnie egzamin teoretyczny na prawo jazdy trwa 25 minut, a podczas tego czasu kursanci muszą odpowiedzieć na 32 pytania. Docelowo do końca 2014 roku baza pytań ma wzrosnąć do aż 3 tysięcy. Zdaniem wielu ekspertów, pytania powinny zostać odtajnione i udostępnione przyszłym kierowcom, co znacznie ułatwiłoby im proces przygotowania się do egzaminu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: