SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Liczba punktów karnych będzie do sprawdzenia przez internet! Nowa e-usługa MSW

Liczba punktów karnych będzie do sprawdzenia przez internet! Nowa e-usługa MSW

21.07.2014, godz. 16:40
Mandat za wykroczenie
foto: EAST NEWS

MSW szykuje dla zmotoryzowanych kolejną darmową e-usługę. Dzięki planowanemu udogodnieniu, kierowcy będą mogli sprawdzić ilość swoich punktów karnych i zapłacić mandat za pośrednictwem internetu. Usługa ma zostać uruchomiona w 2016 roku.

Jak informuje MSW, "dostęp online dla kierowców do własnych danych umożliwi bieżące monitorowanie informacji na temat zastosowanych wobec kierowcy kar i ograniczeń. Będzie można sprawdzić liczbę własnych punktów karnych oraz opłacić online mandat". Wprowadzenie szeregu nowych usług jest możliwe dzięki modernizacji systemu Centralnej Ewidencji CEPiK.

Przeczytaj też: Mandat drogowy na firmę? Tego nie można zaliczyć w koszty!

Oprócz wspomnianego wyżej udogodnienia, resort spraw wewnętrznych szykuje jeszcze kilka innych ciekawych rozwiązań. Pierwsze z nich to "Udostępnij dane pracodawcy" - ma to zapewnić możliwość sprawdzania przez zatrudniającego ważności uprawnień jego pracowników. Kolejna ciekawa usługa to "Sprawdź szkołę jazdy", która pozwoli kursantom na ocenę jakości kształcenia w szkołach nauki jazdy. Zdaniem MSW zwiększy to konkurencyjność i poziom świadczonych usług.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie zostały wprowadzone dwie darmowe e-usługi. "Historia pojazdu" pozwala za pośrednictwem sieci uzyskać informacje na temat samochodu takie jak: marka i model, rok produkcji, datę pierwszej rejestracji, liczbę właścicieli pojazdu, miejsce zarejestrowania i termin badania technicznego. Druga usługa, "Bezpieczny autobus" umożliwia sprawdzenie m.in. ważności przeglądu technicznego autobusu, którym przykładowo wybieramy się na wakacje, bądź jeździmy na co dzień do pracy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: