SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady LUBLIN: Strażnicy miejscy ODPALĄ ci AUTO gdy akumulator odmówi posłuszeństwa na mrozie

LUBLIN: Strażnicy miejscy ODPALĄ ci AUTO gdy akumulator odmówi posłuszeństwa na mrozie

30.01.2013, godz. 11:25
Strażnicy miejscy odpalą ci auto
foto:

Jeśli twoje auto nie chce zapalić, nie musisz dzwonić po taksówkarzy z kablami. Zaoszczędzisz pieniądze, bo samochód uruchomią ci... strażnicy miejscy. Na razie tylko w Lublinie, ale bądźmy dobrej myśli. Może przykład z kolegów wezmą też funkcjonariusze w innych miastach.

Żeby wezwać strażników, wystarczy zadzwonić pod 986. Przyjadą, podłączą kable i pomogą odpalić samochód. W zamian wystarczy im podziękować. Usługa jest bowiem całkowicie darmowa.

O tym, że to wszystko prawda, przekonał się już Paweł Skoczylas (40 l.). Jego Honda Accord odmówiła posłuszeństwa. Rozładował się akumulator. Kierowca zadzwonił więc po strażników. Przyjechali po kilkunastu minutach.

>>> Kable rozruchowe i akumulator: Jak odpalić auto na pożyczkę prądu <<<

- To świetny pomysł - dziękował pan Paweł strażnikom - st. insp. Markowi Kondrackiemu i asp. Arturowi Kołtunowi. - Na takich funkcjonariuszy nie można narzekać.

Do niedawna strażnicy mieli pełne ręce roboty. - W mroźne dni odbieraliśmy po kilkanaście takich zgłoszeń - informuje Robert Gogola, rzecznik straży miejskiej w Lublinie. I choć nadchodzi odwilż, to zima jeszcze się nie skończyła. Kable jeszcze się przydadzą.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: