SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady MAJÓWKA 2013 - utrudnienia na DROGACH: Sprawdź, gdzie są KORKI

MAJÓWKA 2013 - utrudnienia na DROGACH: Sprawdź, gdzie są KORKI

26.04.2013, godz. 10:20
Korki sparaliżowały objazdy
foto:

Wielu z nas zapewne już dziś wybierze się na wyczekiwany długi majowy weekend. Kierowcy jednak, jak co roku, zanim dotrą do miejsc, w których będą wypoczywać, muszą zmierzyć się z korkami na polskich drogach. Które z nich są najbardziej zakorkowane? Gdzie na pewno można spodziewać się utrudnień? Sprawdź z nami!

Korki na pewno czekają nas na ekspresowej dwupasmówce S86 ze stolicy Śląska do Sosnowca. Sytuacja wygląda tam następująco: 104 339 samochodów na dobę (co najmniej jeden samochód na sekundę). W czasie wyjazdów na długi weekend ta liczba na pewno wzrośnie Zakorkowana będzie zapewne także A4, która przecina od południa Katowice. Tu w ciągu doby przejeżdża aż 75 tys. samochodów. Nie inaczej sytuacja wyglądać będzie w przypadku wyjazdu na autostradę A4 z Wrocławia.

W Warszawie i okolicach także, jak co roku, natkniemy się również na zakorkowane drogi . Najbardziej zapchany będzie tradycyjnie wjazd od południa, przez Janki, gdzie stoją kierowcy ze Śląska i Krakowa  oraz ze wschodu w Markach, na trasie wiodącej na Białystok. Podobnie jest też na dwupasmówce na Gdańsk przez Łomianki oraz do Piaseczna.

Z największym natężeniem ruchu w czasie majowych wyjazdów kierowcy będą musieli się liczyć w województwach: małopolskim, łódzkim i wielkopolskim. Najmniej samochodów spotkamy zaś na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu.

Czytaj więcej: MAJÓWKA 2013: Jakie piwo NAJLEPIEJ PASUJE do grilla? Prezentujemy 3 NAJLEPSZE

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: