SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Masz garaż? Będziesz płacić więcej! Ministerstwo podwyższa stawki podatku za garaż

Masz garaż? Będziesz płacić więcej! Ministerstwo podwyższa stawki podatku za garaż

03.02.2014, godz. 14:12
garaż
foto: EAST NEWS

Zmiany, które chce wprowadzić Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uderzą po kieszeniach posiadaczy aut. Każdy zostanie obłożony podatkiem, czasem 10-krotnie wyższym niż dotychczas!

Teraz zaledwie część podatników płaci podatek od nieruchomości za garaż według stawki 10 razy wyższej niż za mieszkanie. Jeśli garaż znajduje się razem z domem, tzn. jest w bryle budynku to płaci się za niego jak za mieszkanie, czyli stawkę wynoszącą 0,74 zł za mkw.

Ministerstwo chce jednak to ujednolicić i nieważne jaki masz garaż, będziesz musiał płacić zgodnie z wyższa stawką, która wynosi 7,73 zł za mkw. Wszyscy właściciele garaży, nie ważne jakie one są, będą płacić po równo zgodnie z wyższą stawką. Im większy garaż, tym więcej będzie wynosił jego podatek.

Przeczytaj też: Halogeny - żarówki które zrewolucjonizowały oświetlenie

Co ciekawe, nowa ustawa ma zawierać definicję słowa garaż, według której garażem będzie "budynek lub jego część przeznaczoną konstrukcyjnie do przechowywania i niezawodowej obsługi samochodów osobowych". Specjaliści wykazują, że definicja jest błędna, bo budynkiem w którym można przechowywać samochód może być nawet stodoła, czytamy w serwisie gazetaprawna.pl.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: