SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Masz radio w samochodzie? Zapłacisz abonament! Ile?

Masz radio w samochodzie? Zapłacisz abonament! Ile?

25.04.2017, godz. 10:02
abonament na radio
foto: SuperAuto24.pl

To z pewnością nie spodoba się polskim kierowcom! W ramach uszczelniania systemu opłat za abonament RTV rozważany jest pomysł... pobierania haraczu od posiadaczy radioodbiorników w samochodach. Płacić trzeba byłoby od każdego zarejestrowanego auta. Stoi za tym prezes TVP - Jacek Kurski, który w tej sprawie wystosował pismo do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Bardzo mało efektywny jest pobór opłat abonamentowych od firm i instytucji. W tym zakresie, a także w odniesieniu do gospodarstw domowych innych niż korzystające z usług telewizji płatnej, znacząca poprawa poboru opłat abonamentowych mogłaby nastąpić przynajmniej przez ułatwienie identyfikacji odbiorników radiowych w samochodach" - napisał Kurski, co cytuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Przeczytaj również: Taryfikator mandatów drogowych. Sprawdź za jakie wykroczenia zapłacisz najwięcej

TVP chce, by w projekcie nowelizacji ustawy znalazł się zapis, że Poczta Polska jako operator upoważniony do kontroli może uzyskiwać informacje z Centralnej Ewidencji Pojazdów. "Poprawa poboru opłat mogłaby nastąpić przez ułatwienie identyfikacji odbiorników radiowych w samochodach" - twierdzi bowiem Kurski. Co więcej, prezes chce, by przyjąć domniemanie, że we wszystkich autach jest odbiornik radiowy, od którego można by ściągnąć opłatę 7 złotych miesięcznie, czyli ponad 80 zł rocznie.

- Rada Mediów Narodowych nie wypowiada się w tej sprawie. My nie mamy inicjatywy ustawodawczej. To jest duży projekt, chodzi m.in. o uszczelnienie abonamentu. Wiem, że zgłoszono do niego około 300 poprawek - mówi nam przewodniczący RMN Krzysztof Czabański (69 l.). Ostateczny projekt ma być przyjęty do czerwca.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: