SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Najlepsze aplikacje dla kierowców. Podpowiadamy jakie warto mieć w telefonie

Najlepsze aplikacje dla kierowców. Podpowiadamy jakie warto mieć w telefonie

19.06.2014, godz. 00:56
Najlepsze aplikacje dla kierowców
Mobilne aplikacje instaluje się w smartfonie foto: SHUTTERSTOCK

Mobilne aplikacje samochodowe stają się coraz popularniejsze. Wystarczy zainstalować je w swoim smartfonie, żeby wytyczyć optymalną trasę, wyszukać tanie stacje paliw, uniknąć fotoradarów czy odnaleźć zaparkowane auto. Oto kilka najpopularniejszych samochodowych aplikacji, które warto mieć.

* Yanosik

Ostrzega przed różnymi zdarzeniami na drodze. Dzięki aplikacji możemy odpowiednio wcześniej dowiedzieć się o fotoradarach, patrolach drogowych, oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wypadkach i korkach. Pozwala to na zaplanowanie najszybszej trasy oraz uniknięcie mandatów.

* Petrokumpel

Wyszukuje najbliższe stacje benzynowe w okolicy i pozwala wybrać tę, która oferuje najniższe ceny paliwa.

* Fuelio, Fuel Log - Car Management, MotoLog

Z pomocą tych aplikacji możemy zapisywać wszystkie wizyty na stacjach benzynowych oraz informacje o ilości i cenie zatankowanego paliwa. Na podstawie liczby przejechanych kilometrów obliczą zużycie paliwa, koszt przejechania wybranych odcinków drogi, koszt naszych tankowań, a nawet miesięczne koszty utrzymania samochodu.

Przeczytaj: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd trasami A1, A2 i A4

* LPG Europe

Pomaga znaleźć najbliższą stację, na której możemy zatankować gaz.

* Car Locator, Car Finder, iCarPark, ParkDroid, Znajdź swój samochód

Działają na podobnej zasadzie. Pozwalają zaznaczyć miejsce zaparkowania naszego auta, zapamiętują drogę do miejsca postojowego i pokazują wszystko na mapce. Mogą liczyć też czas, za który zapłaciliśmy, zostawiając pojazd na strzeżonym parkingu.

* Park Alarm

Ma przede wszystkim przypominać o upływającym czasie parkowania i konieczności zabrania samochodu z parkingu bądź uiszczenia dodatkowej opłaty.

* ParkMe Parking

Przyda się, gdy wjeżdżamy do obcego miasta i nie wiemy, gdzie zostawić auto, wskaże nam najbliższe parkingi i pozwoli wybrać ten najtańszy.

* AutoGuard BlackBox

Rejestruje nie tylko obraz i dźwięk podczas jazdy, ale dodatkowo zapisuje też parametry jazdy (prędkość, kierunek, pozycja na mapie). Może to być bardzo pomocne, gdy dojdzie do wypadku, bo łatwiej udowodnimy winę sprawcy zdarzenia.

Sprawdź też: Mapa żółtych fotoradarów: SPRAWDŹ gdzie stoją urządzenia przez wyjazdem w trasę

* iOnRoad Augmented Driving

Wykrywa ruch i sygnałem dźwiękowym informuje o zbyt szybko zbliżających się przeszkodach (np. gdy kierowca jadący przed nami gwałtownie hamuje), jak i o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (np. w nocy na źle oświetlonej trasie). Aplikacja informuje również o prędkości, potrafi rejestrować trasę i zapisywać dane o pokonanych odcinkach.

* Torque Pro

Umożliwia szybką diagnostykę samochodu, pomiar przyspieszenia, rejestrację obrotów silnika, odczyt błędów, a nawet ich skasowanie. Trzeba pamiętać, że nie zastąpi jednak profesjonalnej diagnostyki.

* aCar

Pomaga zachować pełną kontrolę nad eksploatacją samochodu, począwszy od tankowania, przez śledzenie pokonywanych kilometrów, a skończywszy na przypominaniu o koniecznych wymianach i naprawach samochodu.

* Radardroid

Ostrzega o miejscach częstych kontroli prędkości lub tych, w których na stałe znajdują się fotoradary.

Zobacz: Zapominasz się za kierownicą? Zobacz, jaki grozi ci mandat za najczęstsze wykroczenia

* NRadarFree

Informuje o przekroczeniu prędkości i zbliżaniu się do skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

* Car Home Ultra

Oferuje 18 różnych skrótów dostępu i wyświetla mnóstwo przydatnych informacji, jak bieżąca prędkość, lokalizacja czy warunki atmosferyczne.

* Jedz i Pij

Pozwala na wyszukiwanie pobliskich restauracji, wraz z numerami kontaktowymi, dokładnymi adresami lokali i oznaczeniem na mapie.

* TripAdvisor

Podpowie nam, gdzie przenocować, zjeść i co ciekawego można zrobić w miejscu, do którego zaprowadziła nas droga.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: