SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Nie będzie ekostref w miastach: starsze samochody będą wjeżdżać do centrów

Nie będzie ekostref w miastach: starsze samochody będą wjeżdżać do centrów

08.07.2015, godz. 16:04
2015 Hyundai Tucson
2015 Hyundai Tucson foto: zdjęcia własne

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli poprawkę do znowelizowanej ustawy o ochronie środowiska. W ten sposób z przepisów znikną zapisy o możliwości tworzenia ekostref w centrach miast.

Na przełomie kwietnia i maja polskie media obiegła informacja, iż rząd przygotowuje przepisy, które umożliwiłyby tworzenie ekostref. Po takich obszarach mogłyby poruszać się wyłącznie samochody spełniające określone wytyczne. Podobny system działa w Niemczech, z tą różnicą, że tam opiera się on na normach emisji spalin, które są spełniane przez konkretny pojazd. W Polsce wyznacznikiem miała być data pierwszej rejestracji.

Przeczytaj: Centra miast z zakazem wjazdu dla starszych aut? Powstaną ekostrefy?

Wszystko jednak wskazuje na to, że kontrowersyjne przepisy nie wejdą w życie. Uwagi do tych zapisów mieli nie tylko kierowcy, których nie stać na zakup nowszych samochodów, ale i konstytucjonaliści. Ostatecznie posłowie PO złożyli poprawkę, która wykreśliła z ustawy o ochrony środowiska zapisy o ekostrefach. Wygląda na to, że tuż przed wyborami posłowie chcą się przypodobać jak największej ilości obywateli.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: