SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Nie graj w Pokemon Go za kierownicą! Gra może zabić ciebie i innych!

Nie graj w Pokemon Go za kierownicą! Gra może zabić ciebie i innych!

13.07.2016, godz. 12:12
Pokemon Go
Pokemon Go foto: SHUTTERSTOCK

Kierowca piszący podczas jazdy sms-y i obserwujący facebooka jest dużo bardziej niebezpieczny na drodze niż pijany "za kółkiem". Jeszcze gorzej jest z kierowcą grającym na smartfonie. Przez brak skupienia podejmowanie decyzji za kierownicą jest znacznie rozproszone. Tak działa gra Pokemon Go przesyłająca masę informacji, co powoduje zagrożenie życia nie tylko prowadzącego pojazd, ale też innych uczestników ruchu.

Wielu kierowców nie raz złapało się na tym, że otrzymując wiadomość w czasie jazdy, automatycznie sięga po telefon i odczytuje nadesłaną informację lub e-maila. Takie zachowanie jest bardzo nieodpowiedzialne, bo obsługa telefonu komórkowego w momencie prowadzenia pojazdu zaburza koncentrację i wymusza oderwanie wzroku od drogi.

Przeczytaj: Co to jest Pokemon Go? Aplikacja bije rekordy

Jeszcze bardziej niebezpieczniejszą czynnością od czytania jest odpisywanie, a najgorzej wypada wymagające dużego skupienia się granie w gry. Obecnie największym zagrożeniem dla kierowców jest wciągająca i bardzo angażująca gra Pokemon Go. Aplikacja ta wciąga nawet zmotoryzowanych, zmuszając do poszukiwania Pokemonów w świecie rzeczywistym poprzez mapę na smartfonie. Policjanci już donoszą o niebezpiecznym zachowaniu się nie tylko pieszych wpatrzonych w ekrany telefonów, ale i kierowców.

Jak kierują i reagują na sytuacje drogowe gracze w Pokemon Go? Pokazują to dobrze różne nagrania wideo wrzucone do internetu. Kierowcy z telefonami w ręku zachowują się chaotycznie i nieodpowiedzialnie, niczym jak po zażyciu mocnych środków odurzających.

Polska również znalazła się na światowej mapie łapania wirtualnych stworków.

.
WIDEO - tak zachowują się gracze w samochodzie
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: