SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady NIK krytycznie o remontach dróg! Źle planowane prace to przyczyna korków

NIK krytycznie o remontach dróg! Źle planowane prace to przyczyna korków

24.08.2015, godz. 11:53
droga, budowa drogi, remont
foto: Super Express

Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli o pracy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nie pozostawia suchej nitki na polskich drogowcach. Remonty się źle planowane, nie ustala się terminów robót, a do tego dochodzi korupcja. To wszystko powoduje poważne utrudnienia w ruchu i przyczynia się do powstawania problematycznych korków.

Kontrola NIK objęła 6 dużych oddziałów GDDKiA (w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Olsztynie), które zarządzają prawie 7 tys. km dróg krajowych. Celem było sprawdzenie sposobów koordynacji prac remontowych, a także jak działania konserwacyjne związane z przebudowami wpłynęły na komfort jazdy kierowców.

Zobacz też: Te drogi powstaną w Polsce do 2023 roku!

Z raportu NIK wynika, że GDDKiA nie dba o właściwe ustalanie terminów prac i robót. Nie brane są pod uwagę generowane utrudnienia w podróżowaniu w trakcie największego natężenia ruchu. Oddziały nie przywiązują uwagi do odświeżania oznakowania i niedbale podchodzą do kontrolnych badań stanu nawierzchni. Najmocniej oberwało się łódzkiemu oddziałowi, gdzie wskazywane są też podejrzenia korupcyjne.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: