SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Nowe przepisy o ubezpieczeniach OC: szkodę zgłosisz teraz u swojego ubezpieczyciela

Nowe przepisy o ubezpieczeniach OC: szkodę zgłosisz teraz u swojego ubezpieczyciela

12.05.2014, godz. 16:14
stłuczka, kolizja, wypadek
foto: Super Express

Do tej pory, aby zlikwidować szkodę, trzeba było zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej, w której polisę wykupioną ma sprawca. Polska Izba Ubezpieczeń przegłosowała ostatnio bezpośrednią likwidację szkód, dzięki temu szkodę z polisy OC będzie można zgłosić od teraz u swojego ubezpieczyciela.

Za sprawą nowych przepisów, w likwidacji szkód pomoże nam nasz ubezpieczyciel, który wypłaci należne odszkodowanie, a później sam zwróci się o zwrot do ubezpieczalni, w której polisę posiada sprawca szkody. Wprowadzenie tego rozwiązania nie jest jednak dla firm ubezpieczeniowych obowiązkowe. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na chwilę obecną taką możliwość swoim klientom oferują trzy firmy: PZU, Warta i Inter Risk.

Przeczytaj też: Z prawem jazdy kategorii B będzie można jeździć motocyklem - TO JUŻ PEWNE!

Dotychczas podczas wyboru polisy OC, podstawowym kryterium była cena, ponieważ tak naprawdę ubezpieczenie wykupowaliśmy nie dla siebie, a dla osoby, której ewentualnie uszkodzimy samochód. Teraz dzięki zmianie przepisów, kierowcy, którzy mieli problemy z uzyskaniem odszkodowania, przy zakupie polisy na pewno zwrócą uwagę na te firmy, które pozwalają swoim klientom na bezpośrednią likwidację szkody.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: