SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady OC tańsze niż przed rokiem. Gdzie najtaniej w Polsce ubezpieczymy samochód

OC tańsze niż przed rokiem. Gdzie najtaniej w Polsce ubezpieczymy samochód

23.07.2014, godz. 14:50
Stłuczka, kolizja, ubezpieczenie samochodu, odszkodowanie
foto: SHUTTERSTOCK

Chociaż ubezpieczenia OC są obecnie tańsze niż przed rokiem, to najtańszą i najdroższą ofertę dla jednego kierowcy nadal dzieli nawet kilkaset złotych. Gdzie w Polsce przyjdzie nam zapłacić najwięcej za polisę, a w jakich regionach ubezpieczenie auta będzie najtańsze.

Dobra wiadomość dla polskich kierowców. W tym roku za ubezpieczenie zapłacimy mniej. Powodem jest rosnąca konkurencja i chęć przyciągnięcia klienta przez towarzystw ubezpieczeniowe. Na podwyżki zanosi się dopiero pod koniec roku. Ale chociaż ubezpieczenia OC są obecnie tańsze, to najtańszą i najdroższą ofertę dla jednego kierowcy nadal dzieli nawet kilkaset złotych.

Przeczytaj też: Pijanego kierowcy nie chroni ubezpieczenie OC. Wiedziałeś?

- Jeszcze na początku 2014 roku sporo mówiło się o przewidywanych podwyżkach cen obowiązkowego OC. Z przeprowadzonych przez nas kalkulacji wynika jednak, że składki są obecnie niższe niż przed rokiem. To dobra wiadomość dla tych kierowców, którzy starają się oszczędzać poprzez porównanie cen polis w różnych towarzystwach i wybór najtańszej dostępnej oferty – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Ceny obowiązkowego OC ogólnie spadły na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Średnia składka za OC w stolicach województw zmniejszyła się w tym czasie z 382 do 352 zł. Największą obniżkę zanotowano w Olsztynie – tu OC dla 33-letniego kierowcy kosztuje teraz o 99 zł mniej. Spośród miast wojewódzkich jedynie w Gorzowie Wlkp. i Lublinie ubezpieczenie zdrożało - odpowiednio o 7 i 23 zł. Najdroższym miastem wojewódzkim natomiast okazuje się Wrocław, a za nim Gdańsk i Warszawa.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: