SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady One się malują, a oni golą! Tego nie wolno robić za kierownicą!

One się malują, a oni golą! Tego nie wolno robić za kierownicą!

06.05.2014, godz. 11:17
Makijaż za kierownicą, kobieta kierowca
Poprawianie makijażu za kierownicą foto: SHUTTERSTOCK

Aż 20% kierowców goli się, czesze włosy lub poprawia makijaż podczas jazdy samochodem. Co więcej, jeden na 20 kierowców przyznaje się do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych w ruchu ulicznym. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i powoduje poważne zagrożenie na drodze!

Podczas jazdy naszym obowiązkiem jest skupienie się wyłącznie na prowadzeniu samochodu. Inaczej ryzykujemy swoim bezpieczeństwem, ale też stanowimy zagrożenie dla innych użytkowników ruchu – ostrzega Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. Z badań wynika, że kierowcy, którzy podczas jazdy zajmują się czymś więcej niż tylko prowadzeniem auta, są co najmniej dwukrotnie bardziej narażeni na spowodowanie wypadku.

Przeczytaj też: Głodny kierowca - jak poczucie głodu wpływa na zachowanie za kółkiem

Kierowcom często wydaje się, że czynności takie jak jedzenie, rozmawianie przez telefon czy wykonywanie makijażu nie wpływają na rozproszenie ich uwagi i zdolność bezpiecznego prowadzenia samochodu. Tymczasem mają one znaczenie w bardzo wielu wypadkach. Wykonując drobne zabiegi pielęgnacyjne za kierownicą, oszczędzamy zaledwie kilka minut. Nie są one warte ryzyka, jakie w ten sposób stwarzamy – podsumowują eksperci.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Szkoła Jazdy Renault zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: