SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Pierwsza letnia i zimowa opona w jednym! Nadchodzi przełom w ogumieniu?

Pierwsza letnia i zimowa opona w jednym! Nadchodzi przełom w ogumieniu?

06.03.2015, godz. 18:59
opona samochodowa
foto: Michelin

Letnia opona będąca jednocześnie zimówką? Dokładnie taki produkt spełniający wszelkie wymogi, posiadający homologację zimową, zaprezentowała firma Michelin. To oznacza, że w krajach, gdzie kierowcy muszą wymieniać obowiązkowo opony na zimowe, nie będą musieli tego robić przy zamontowanym na felgach ogumieniu Michelin CrossClimate.

Opona Michelin CrossClimate w przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, uzyskała najwyższą klasę "A" przyczepności do mokrej nawierzchni. Wynik ten udało się uzyskać zarówno wg kryteriów oceny opon letnich jak i zimowych.

Zobacz też: Oznaczenia opon: Jak czytać oznaczenia, jakie są indeksy, jak rozpoznać rozmiar

Połączenie technologii opon zimowych i letnich było do tej pory uważane za niemożliwe do zastosowania w jednej oponie. Okazuje się, że Michelin znalazł sposób dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu inteligentnych elastomerów. Bieżnik to połączenie kierunkowej rzeźby z niestandardowym położeniem samoblokujących się lameli 3D.

Opona została już poddana testom i ocenom przez niezależne organizacje: TUV-Sud Product Service i DEKRA Test Center i UTAC-CERAM Group. Potwierdziły one wysokie osiągi zarówno letnie jak i zimowe oraz przewagę nad oponami całorocznymi dostępnymi na rynku.

Pytanie tylko, czy kierowcy przyzwyczajeni do sezonowej wymiany ogumienia, będą potrafili zaufać takiemu rozwiązaniu?

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: