SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady PIES w AUCIE: jak zadbać o bezpieczeństwo pupila podczas podróży autem

PIES w AUCIE: jak zadbać o bezpieczeństwo pupila podczas podróży autem

25.06.2015, godz. 13:40
pies w samochodzie
foto: EAST NEWS

Przewożąc samochodem swojego pupila, który nie został odpowiednio przypięty, narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko zwierzę, ale również pozostałych pasażerów pojazdu i nas samych. Zawsze wyjeżdżając w podróż z psem, należy zadbać o jego bezpieczeństwo i komfort, ponieważ już samo przyspieszanie, hamowanie czy praca silnika, są dla naszego pupila stresujące.

- Pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie pomoże psu lepiej znieść podróż, a w przypadku sytuacji awaryjnej, zabezpieczyć go przed jej skutkami. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, które pomogą przygotować się do jazdy z czworonogiem. Bez względu na to, które z nich wybierzemy, trzeba pamiętać, że należy przewozić zwierzę na tylnej kanapie albo w bagażniku - mówi Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA.

Przeczytaj też: Jak prawidłowo i bezpiecznie wyprzedzać

Poza tym, podróżując z czworonokiem zadbajmy o niego. Zatrzymujmy się maksymalnie co 2-3 godziny. Dajmy mu "rozprostować kości" i złapać oddech. Pamiętajmy, żeby zachować szczególną ostrożność przy wsiadaniu i wysiadaniu pupila z samochodu. Brak kontroli może w konsekwencji doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Tuba ochronna

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przewożenie psa w tubie. Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu wielkości tuby do gabarytów psa. Zwierzę musi mieć możliwość swobodnego ułożenia się. Bardzo ważne jest, by tubę odpowiednio zamontować w samochodzie. Musi być tak przypięta, by nie przemieszczała się po kabinie auta podczas jazdy.

Kontener/ klatka

Sprawdza się podobnie jak tuba transportowa. Zaletą kontenera jest dobra cyrkulacja powietrza i dostęp światła. Przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na wielkość i możliwość przypięcia kontenera pasami bezpieczeństwa, tak aby nie przemieszczał się on w samochodzie.

Szelki

Dobrym rozwiązaniem są szelki, które odpowiednio założone i wpięte stanowią doskonałe zabezpieczenie naszego psa. Często wyposażone są w krótką smycz umożliwiającą bezpieczne wprowadzenie i wyprowadzenia czworonoga z auta.

Krata

W przypadku przewożenia psów w bagażniku, sprawdzonym rozwiązaniem jest krata działowa. Takie zabezpieczenie gwarantuje komfort podróżowania zarówno nam, jak i psu. Dodatkowo, bagażnik przez swoją wielkość daje zwierzęciu możliwość wygodnego ułożenia się.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Szkoła Auto zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: