SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Pojazdy wszystkich służb będą zwolnione z opłat na autostradach

Pojazdy wszystkich służb będą zwolnione z opłat na autostradach

28.07.2014, godz. 14:11
autostrada, bramki na autostradzie
foto: SHUTTERSTOCK

Do tej pory jedynie pojazdy uprzywilejowane były zwolnione z opłat autostradowych. Za sprawą nowelizacji uchwalonej przez sejm, teraz także samochody służb mundurowych, ratowniczych i specjalnych będą wolne od ponoszenia kosztów za przejazd autostradami.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, projekt nowelizacji aż trzech ustaw (o drogach publicznych, o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym) przygotowało PiS.

Zgodnie z nowymi przepisami, zwolnione od opłaty elektronicznej będą pojazdy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego. Do tej pory opłata elektroniczna za autostrady nie dotyczyła pojazdów sił zbrojnych, policji, służb ratowniczych, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej.

Przeczytaj też: Na wakacje samochodem: O czym trzeba pamiętać podczas podróży za granicę

Projekt przewiduje, że pojazdy wszystkich służb będą zwolnione od opłat niezależnie od tego, czy w danej chwili uczestniczą w jakiejkolwiek akcji (są uprzywilejowane). Co ważne, według nowych przepisów za brak uiszczenia opłat za przejazd płatnymi drogami będzie odpowiadał od teraz właściciel pojazdu, a nie kierujący.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: