SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Polacy używają mniej telefonów komórkowych w czasie jazdy! Statystyki są coraz lepsze

Polacy używają mniej telefonów komórkowych w czasie jazdy! Statystyki są coraz lepsze

05.08.2015, godz. 13:02
Komórka, telefon komórkowy
foto: EAST NEWS

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadziła badania z których wynika, że polscy kierowcy coraz rzadziej korzystają z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Coraz niższe wyniki mogą tylko cieszyć!

Do wyników przeprowadzonych badań dotarł Dziennik Gazeta Prawna. Pomiary zostały zrealizowane na terenie wszystkich województw w 86 punktach obserwacyjno-pomiarowych. Dane, które zebrano dotyczą prawie 100 tyś. kierowców, z czego blisko 80 procent to prowadzący samochody osobowe.

Zobacz: Zaostrzone przepisy przynoszą skutki! Robi się bezpieczniej

Wyniki są napawające optymizmem. W porównaniu do analogicznego okresu w 2014 roku, liczba korzystających z telefonu w czasie jazdy spadła z 4.4% do 3.3%. W przypadku wskaźnika kierowców osobówek spadek jest z 4.1% na 2.9%. Najwięcej przez telefony komórkowe rozmawiają kierowcy samochodów ciężarowych (ponad 5%), a według taryfikatora jest ono dość kosztowne – 200 zł i 5 punktów karnych.

Według statystyk policyjnych, na rozmowie przez telefon komórkowy w czasie jazdy, bez zestawu głośnomówiącego przyłapano ponad 120 tyś. kierowców, których ukarano mandatami na łączną kwotę 24 milionów złotych.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: