SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Policja będzie zabierać auta posłom, którzy złamią przepisy? To możliwe!

Policja będzie zabierać auta posłom, którzy złamią przepisy? To możliwe!

18.08.2014, godz. 10:14
Policja, radiowóz
foto: SE/EAST NEWS

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podobno znalazło rozwiązanie problemu posłów pozwalających sobie na bezkarne szaleństwa drogowe. Jeden z tabloidów powołując się na źródło w MSW twierdzi, że minister Bartłomiej Sienkiewicz chce, aby drogówka po przyłapaniu parlamentarzysty na wykroczeniu bardzo szczegółowo prześwietlała jego auto. W przypadku pojazdów niespełniających surowych norm miałaby prawo nie dopuścić ich do ruchu.

Pomysł MSW na poskromienie posłów-piratów miałby polegać na niezwykle wnikliwym i dokładnym sprawdzeniu samochodu polityka w razie zatrzymania przez drogówkę - Będą mogli tak zrobić, bo immunitet chroni posła, a nie dotyczy samochodu. Sprawdzanie stanu technicznego ma być przeprowadzane na zasadzie strajku włoskiego - bardzo, ale to bardzo drobiazgowo – twierdzi źródło Faktu.

Według informatora w większości przypadków „zawsze coś się znajdzie". Odkrycie usterki bądź niesprawności miałoby skutkować niedopuszczeniem pojazdu do ruchu – innymi słowy – uziemieniem posła.

Zobacz też: W tobie też tkwi wariat drogowy!

Dziennik informuje również, że w najbliższych dniach ma się odbyć specjalna narada z komendantem Markiem Działoszyńskim w tej sprawie. Policjanci z drogówki mają otrzymać nowe wytyczne. A nam pozostaje tylko czekać na zatrzymanie pierwszego posła-pirata.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: