SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Policja KUPIŁA 75 NOWYCH nieoznakowanych radiowozów - samochody to Ople Insignia 2.0 Turbo

Policja KUPIŁA 75 NOWYCH nieoznakowanych radiowozów - samochody to Ople Insignia 2.0 Turbo

18.03.2013, godz. 15:42
Opel Insignia dla policji
foto:

Po nowiutkich radiowozach marki KIA, przyszła kolej na wymianę nieoznakowanych pojazdów patrolujących polskie drogi. Po zorganizowanym przetargu na 75 nowych wozów, okazuje się, że szeregi policji zasilą niemieckie Ople Insignie, które zastąpią wysłużone Vectry.

Policja postanowiła wymienić wyeksploatowane Ople Vectry C wykorzystywane przez funkcjonariuszy od 7 lat. Zużyte nieoznakowane auta, zastąpią maszyny również spod znaku pioruna w logo. Nowe Insygnie wyposażone w nowoczesny sprzęt rejestrujący wykroczenia drogowe, dostarczy lubelski diler Opla - firma Energozam.

>>> NOWA Kia Ceed w szeregach POLICJI - 114 radiowozów trafi do polkich komend - WIDEO <<<

Opel w przetargu pokonał m.in. Skodę oferującą model Superb. Pod maskami policyjnych Insigni, które będą ścigać piratów drogowych, znajdą się turbodoładowane motory o pojemności 2-ltrów. Generowana moc wynosi 220 KM, co pozwala osiągnąć pierwsze 100 km/h w 7,6 sekundy. Prędkość maksymalna takiej Insygni wynosi 242 km/h.

Auta już są przystosowywane do służby. Pierwsze egzemplarze niebawem wyjadą na patrole. Ostatnie pojazdy z puli 75 sztuk mają być przekazana policji do końca 2013 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: