SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Policja łapie kierowców dla statystyk? Zmiana przepisów nie dla bezpieczeństwa?

Policja łapie kierowców dla statystyk? Zmiana przepisów nie dla bezpieczeństwa?

01.06.2015, godz. 17:17
radiowóz, policja, kontrola
foto: Super Express

Do internetu przedostał się "Program Realizacyjny na lata 2015/2016", w którym możemy przeczytać o statystykach, które musi wypełnić policja. Wynika z nich, że do 31 grudnia trzeba udowodnić kierowcom niemal 1,7 mln. przekroczeń prędkości!

Jak podaje Wirtualna Polska, skandal wybuchł za sprawą Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która przygotowała "Program Realizacyjny na lata 2015/2016". Wynika z niego, że oczywiście bezpieczeństwo na drogach rośnie, statystyki wypadków spadają, ale wszystko zostało podparte konkretnymi wskazówkami dla Policji.

Nie przegap: Poseł pirat straci prawo jazdy!

Wynika z nich, że do 31 grudnia 2015 funkcjonariusze mają załapać prawie 1,7 miliona kierowców przekraczających prędkość, udowodnić 38 tyś. przypadków wykroczeń prowadzących wobec pieszych (np. wyprzedzanie na przejściu), a w stosunku tych ostatnich, wlepić 420 tyś. mandatów za przejście na czerwonym świetle.

Kliknij: Nowe przepisy już obowiązują! Za co można stracić prawo jazdy?

Co ciekawe, w dokumencie nie zapisano żadnych zaleceń mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Wszystko opiera się o puste statystyki, które trzeba wypełnić. Przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego tłumaczą, że limity zostały ustanowione, aby "zwiększyć nadzorczą pracę policji".

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: