SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Policjanci mają nowe legitymacje służbowe. Sprawdź jak rozpoznać dokument - WIDEO

Policjanci mają nowe legitymacje służbowe. Sprawdź jak rozpoznać dokument - WIDEO

09.01.2015, godz. 11:57
Nowa legitymacja policji
foto: Super Express

Policjanci w całym kraju właśnie zmienili legitymacje służbowe. Nowe mają ułatwiać obywatelom identyfikację funkcjonariusza. To szczególnie ważne ostatnio, bo trwa plaga oszustw na fałszywego policjanta.

- Dokumenty, którymi od 1  tycznia 2015 roku posługują się policjanci, posiadają więcej zabezpieczeń, które podnoszą poziom ich bezpieczeństwa - mówi młodszy inspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Nowe legitymacje tylko pozornie niczym nie różnią się od poprzednich wersji. Jednak w odróżnieniu od starych dokumentów, nowe zawierają nazwę jednostki organizacyjnej policji, w której funkcjonariusz pełni służbę.

Zobacz też: Konfiskata samochodu za jeżdżenie bez prawa jazdy! Tego chcą posłowie

- W przypadku gdy policjant pełni służbę w komisariacie policji, na legitymacji będzie wskazana nazwa komendy powiatowej policji, komendy miejskiej policji lub komendy rejonowej policji. Pracownicy komisariatów specjalistycznych i ośrodków szkoleniowych z Warszawy i okolic będą mieli wpisaną komendę Stołeczną - dodaje Krzysztof Hajdas.

Policjanci wymienili legitymacje zgodnie ze specjalnym rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych. Osobom, wobec których podejmowane są interwencje, nowe dokumenty mają pomóc zweryfikować, z kim mają do czynienia i czy rzeczywiście jest to prawdziwy funkcjonariusz. Wszystkie wydane teraz legitymacje będą ważne do 31 grudnia 2018 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: