SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady NIELEGALNE RADARY w radiowozach Alfa Romeo 159! Tak o rejestratorach orzekł Sąd Rejonowy w Sierpcu

NIELEGALNE RADARY w radiowozach Alfa Romeo 159! Tak o rejestratorach orzekł Sąd Rejonowy w Sierpcu

22.03.2013, godz. 11:04
Alfa Romeo - radiowóz
foto:

To się w głowie nie mieści. Egzekwują prawo, ale sami mają problemy z jego przestrzeganiem! Jak informuje "Gazeta Wyborcza" Sąd Rejonowy w Sierpcu orzekł właśnie, że 102 rejestratory prędkości ze 120, w które wyposażone są policyjne samochody Alfa Romeo 159, wykorzystywane są nielegalnie!

Jak to możliwe, że mundurowi używają nielegalnego sprzętu w pracy? Okazuje się, że ręczne mierniki prędkości Iskra nie są zgodne z polskimi przepisami. Urządzenia zostały sprowadzone przez firmę, która wygrała przetarg na dostarczenie fotoradarów z Ukrainy.

Tymczasem Iskry, które mogą być używane w Polsce, różnią się od tych, które są wykorzystują na służbie funkcjonariusze za wschodnią granicą. Policyjny sprzęt w Polsce nie jest więc zgodny z parametrami miernika Iskra zaaprobowanym przez Główny Urząd Miar.

>>> Nowa Kia Ceed w szeregach POLICJI - 114 radiowozów wjeżdża do służby <<<

Niestety, nie oznacza to, że można już bezkarnie pędzić obok policyjnych radiowozów marki Alfa Romeo 159. Na razie wyrok jest nieprawomocny, a mundurowi już zapowiedzieli, że będą się od niego odwoływać.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: