SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Poseł pirat straci prawo jazdy! Nowe przepisy dotyczą osób chronionych immunitetem

Poseł pirat straci prawo jazdy! Nowe przepisy dotyczą osób chronionych immunitetem

01.06.2015, godz. 12:42
mandat, policja, kontrola drogowa
foto: Super Express

Nowelizacja przepisów, która mocno zaostrzyła przepisy dotyczące mandatów za prędkość, uderza również w osoby chronione immunitetami. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poseł, sędzia albo prokurator, również straci prawo jazdy.

Zgodnie z nowymi zapisami w prawie, odebranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, jest decyzją administracyjną - wydawaną przez starostę powiatowego w miejscu zamieszkania. Dodatkowo, nie znajdziemy tam żadnej grupy osób, która miałaby być wyłączona z tych zapisów. Do nowelizacji przepisów była to decyzja karna, przed którą chronił immunitet.

Wejdź: Nowe przepisy już obowiązują! Za co można stracić prawo jazdy?

Teraz posłowie, senatorowie, prokuratorzy i sędziowie mogą stracić prawo jazdy za łamanie przepisów. Immunitet ochroni takie osoby tylko przed karą finansową - czyli mandatem. Zmiany przepisów nie obejmują jedynie dyplomatów, których chroni immunitet dyplomatyczny. Posłowie chcą wprowadzić kolejne zmiany w przepisach, po których immunitet nie będzie chronił też przed koniecznością zapłacenia mandatu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: