SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady PROGNOZA POGODY dla KIEROWCÓW na WIELKANOC: Jak bezpiecznie wrócić do domu - MAPY POGODOWE

PROGNOZA POGODY dla KIEROWCÓW na WIELKANOC: Jak bezpiecznie wrócić do domu - MAPY POGODOWE

07.04.2012, godz. 20:04
Jak bezpiecznie wrócić do domu
foto:

Uwaga kierowcy, na Wielkanoc wraca zima! Jeśli planujecie podróż autem, lepiej wyruszyć w sobotę niż w śnieżną i niebezpieczną niedzielę.

Dla kierowców to nie będą łatwe święta. Czeka nas ślizgawica na drogach i nagły atak śnieżycy. - Już w sobotę z zachodu nadciągnie nad Polskę front atmosferyczny z deszczem i dużą ilością chmur - mówi Waldemar Skałba z biura meteorologicznego Cumulus.

Nawierzchnia dróg może być śliska - na zachodzie od początku dnia, w centrum kraju od godzin południowych, a na zachodzie od około godz. 15. Temperatura będzie za to dość wysoka - nawet 12-13 stopni Celsjusza.

Powrót zimy nastąpi w nocy z soboty na niedzielę. Kałuże na drogach zamarzną, bo słupek rtęci spadnie poniżej zera. W niedzielę wszędzie, poza zachodnią częścią Polski, spadnie śnieg, deszcz ze śniegiem, zwłaszcza na północnym wschodzie.

- W poniedziałek śnieg zniknie, a opady deszczu skoncentrują się w rejonie Szczecina - mówi synoptyk.

Matka ZMARŁEGO KIEROWCY z Hajnówki: Nie dajcie się zabić jak mój syn

Gwałtowny spadek temperatury i marznący na szosie deszcz zaskoczyły Daniela Omeljaniuka (+ 29 l.) z Hajnówki (woj. podlaskie) kilka kilometrów przed domem. Kierowane przez niego auto wpadło w poślizg, roztrzaskało się na drzewie. - Nie dajcie się zabić jak mój Daniel - ostrzega innych kierowców matka mężczyzny, Olga (57 l.).

Daniel Omeljaniuk i jego 37--letni kolega wjeżdżali samochodem do rodzinnego miasta w strugach deszczu. Temperatura spadła poniżej zera, asfalt zamienił się w lodowisko. Kierowany przez Daniela volkswagen nagle wypadł na pobocze, uderzył drzewo. 29-latek zginął na miejscu. Jego ranny kolega trafił do szpitala.

- Mojego synka zaskoczyła zimowa pogoda. Niech inni kierowcy nie dadzą się zabić - mówi matka zmarłego 29- -latka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: