SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Radiowóz środkiem przymusu bezpośredniego - policja już korzysta z nowego prawa

Radiowóz środkiem przymusu bezpośredniego - policja już korzysta z nowego prawa

14.09.2014, godz. 11:34
taranowanie radiowozem
foto: policja

Od niedawna policjanci uczestniczący w pościgu za przestępcą, piratem drogowym czy pijanym kierowcą, mogą przy użyciu radiowozu zmusić uciekiniera do zatrzymania. Z takiego przywileju już skorzystali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, w celu zatrzymania kierowcy pod wpływem alkoholu.

Do tej pory środkami przymusu bezpośredniego były m.in.: kajdanki, pałka policyjna czy chemiczne środki obezwładniające. Teraz do ustawy o środkach przymusu bezpośredniego został wprowadzony zapis pozwalający na wykorzystywanie w celu zatrzymania pirata drogowego radiowozu.

Zobacz też: Zarobił 128 punktów karnych uciekając przed policją!

Jak czytamy na stronie policji, służby porządkowe z województwa dolnośląskiego dostały zgłoszenie o kierowcy na podwójnym gazie, jadącym zielonym Volkswagenem Polo. Przy próbie zatrzymania i przeprowadzenia kontroli, mężczyzna zamiast zareagować zaczął uciekać całą szerokością drogi. Blokowanie radiowozu nie udało się, bo gdy kierowca zjechał nieco na pobocze, policjanci wyprzedzili Volkswagena i zajechali mu drogę. W wyniku tego manewru pijany uciekinier uderzył w radiowóz i się zatrzymał.

Prowadzącym Volkswagena był 36-letni mieszkaniec gminy Męcinka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i będzie się toczyć przeciwko niemu postępowanie sądowe.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: