SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Dożywotnie zakazy jazdy i wysokie grzywny dla drogowych przestępców! Rewolucja w kodeksie drogowym - WIDEO

Dożywotnie zakazy jazdy i wysokie grzywny dla drogowych przestępców! Rewolucja w kodeksie drogowym - WIDEO

10.06.2014, godz. 20:14
kontrola policyjna, prawo jazdy
Kontrola policyjna foto: Super Express

Rząd przyjął projekt zmian m.in. w kodeksie karnym dotyczącym walki z pijanymi kierowcami oraz piratami drogowymi. Kary będą o wiele bardziej dotkliwsze, a ich stosowanie będzie skuteczniejsze. Co się wkrótce zmieni?

Kierowca, który pierwszy raz prowadził w stanie nietrzeźwości, zostanie pozbawiony prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat. Sąd będzie także orzekał grzywny co najmniej 5 000 zł. Jeśli kierowca będzie prowadził po raz drugi w stanie nietrzeźwości, to utraci prawo jazdy dożywotnio, a kara wyniesie co najmniej 10 000 zł. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego będzie grozić dożywotnia utrata prawa jazdy.

Sprawdź też: Policja też ma BMW do ścigania piratów! To nieoznakowane BMW Serii 5 E60 - WIDEO

Przewiduje się też czasowe odbieranie prawa jazdy piratom drogowym. Chodzi o kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o co najmniej 50 km/h, a także przewozili zbyt dużą liczbę pasażerów (od 2 osób za dużo w aucie osobowym, lub od 5 osób w autobusach). W takich wypadkach będzie można stracić uprawnienia na okres 3 miesięcy.

WIDEO - taki jest projekt rozwiązań przedstawiony przez premiera Donalda Tuska

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: