SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Ruszyła akcja "Bezpieczne wakacje", czyli czas wzmożonego ruchu i kontroli

Ruszyła akcja "Bezpieczne wakacje", czyli czas wzmożonego ruchu i kontroli

26.06.2015, godz. 17:17
Posłowie będą płacić mandaty jeśli zechcą
foto: Super Express

Policja i Inspekcja Transportu Drogowego, rozpoczęły akcję "Bezpieczne wakacje", których celem jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa na polskich drogach.

W polskich szkołach zadzwonił ostatni dzwonek i dla setek tysięcy dzieci rozpoczęły się wakacje. W tym roku Policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego rozpoczęła kolejną już akcję "Bezpieczne Wakacje", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i przypomnienie podstawowych zasad, które obowiązują kierowców.

Czytaj: Autostrada A1 za darmo w wakacje!

Pamiętajmy, żeby nie spieszyć się w czasie wakacyjnych podróży, nie używać telefonu komórkowego w czasie jazdy, a wszelkie wyjazdy rozpoczynać będąc wypoczętym. Zdejmując nogę z gazu nie narażamy się na zdjęcie z fotoradaru czy utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim zwiększamy bezpieczeństwo na polskich drogach.

Sprawdź: Odcinkowy Pomiar Prędkości ruszy w czasie wakacji

Policja wraz z Inspecją Transportu Drogowego zapowiadają wzmożone kontrole prędkości na polskich drogach, liczne testy trzeźwości kierowców i przypominają, że przed wyjazdem dzieci na kolonie można poprosić funkcjonariuszy policji lub ITD o kontrolę autokaru, który wyjedzie na wakacyjne kolonie.

/ źródło filmu: x-news /

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: