SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady RZESZÓW: Chaos drogowy pod rondem dla pieszych - WIDEO

RZESZÓW: Chaos drogowy pod rondem dla pieszych - WIDEO

06.12.2012, godz. 12:23
Rzeszów - okrągła kładka dla pieszych
foto:

W Rzeszowie powstało pierwsze nadziemne rondo dla pieszych w Polsce. Nietypowa okrągła kładka zbudowana nad najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w mieście, miała się przyczynić do znacznego rozładowania korków w centrum stolicy Podkarpacia. Pieszym teraz faktycznie łatwiej się poruszać, ale za to na jezdni pod kładką zaczął panować chaos wśród kierowców.

W Rzeszowie jedno z najbardziej ruchliwych przejść dla pieszych w mieście przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej, od lat prosiło się o przebudowę. W tym miejscu znajduje się dojazd do miejskiego dworca kolejowego oraz autobusowego, a także galerie handlowe, czy ścieżka prowadząca na zabytkowy rynek. Urzędnicy postanowili położyć kres tworzącym się potężnym korkom, i zdecydowali o nietypowej inwestycji, jaką jest "powietrzne rondo".

Dziś w centrum Rzeszowa na al. Piłsudskiego nie ma już zbędnych przejść dla pieszych. Wprowadzona nowa organizacja ruchu z nowymi sygnalizatorami świetlnymi nie służy jednak kierowcom. Ci, którzy chcą skręcać w lewo lub przejechać Grunwaldzką na wprost, muszą długo czekać na odpowiedni moment. To sprawia, że pierwszeństwo jest wymuszane i auta przeciskają się na siłę. Przez to na skrzyżowaniu powstają zatory, a zniecierpliwieni tym faktem użytkownicy drogi omijają inne czekające pojazdy, zmieniając nieoczekiwanie pasy ruchu, co prowadzi do totalnego chaosu. To trzeba zobaczyć na filmiku!

WIDEO - chaos na skrzyżowaniu pod rondem dla pieszych w Rzeszowie

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: