SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Seaty z wadą programu sterującego do sprawdzenia po numerze VIN w internetowej wyszukiwarce

Seaty z wadą programu sterującego do sprawdzenia po numerze VIN w internetowej wyszukiwarce

06.10.2015, godz. 14:55
Seat Alhambra
Seat Alhambra foto: zdjęcia własne

Seat należący do Grupy Volkswagena, obejmuje akcją serwisową samochody z silnikami Diesla EA 189 EU5, wyposażone w fałszujące oprogramowanie. W celu wyjaśnienia, które auta podlegają naprawie, została uruchomiona specjalna strona internetowa dla klientów, na której można po numerze VIN samodzielnie zweryfikować czy auto posiada wadę fabryczną.

Właściciele pojazdów marki Seat z silnikami o kodzie EA 189 EU5, mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich auta są wyposażone w fałszujące oprogramowanie. Takie pojazdy od stycznia 2016 r. zostaną objęte akcją serwisową, której celem będzie wgranie nowego programu sterującego.

Kliknij: Tu sprawdzisz czy twój Volkswagen ma wadę programu sterującego

Seat umieścił na swojej stronie internetowej odpowiednie narzędzie działające online - KLIKNIJ i PRZEJDŹ DO NARZĘDZIA. W specjalnym oknie z zieloną ramką, należy wpisać VIN (numer nadwozia samochodu). Wówczas po wyszukaniu podawana jest jasna informacja, czy samochód posiada wadliwe oprogramowanie i podlega akcji serwisowej.
.

Numer VIN w autach Seat

Numer VIN jest symbolem identyfikacyjnym auto, który znajduje się na przedniej szybie pojazdu lub w książce serwisowej. VIN składa się z 17 liter i cyfr. Numer ten można również znaleźć w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (pole E). Sprzedawcy samochodów Seat w autoryzowanych salonach i serwisach, służą również pomocą i na prośbę klientów zweryfikują po podaniu numeru VIN, czy akcja serwisowa dotyczy ich samochodu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: