SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady SEZON WYMIANY OPON: Nie chcesz stać w kolejce? Umów się na wymianę opon przez internet

SEZON WYMIANY OPON: Nie chcesz stać w kolejce? Umów się na wymianę opon przez internet

25.04.2013, godz. 12:00
wymiana opon
foto: wymianaopon.pl

Przejście od temperatur zimowych do letnich odbyło się w tym roku wyjątkowo radykalnie. Taka zmiana pogody sprawiła, że w ostatnich dniach oblężenie przeżyją serwisy oponiarskie. Aby zaoszczędzić czas unikając kolejek w warsztatach i ułatwić sobie tym samym sezonową wymianę opon, można umówić się w wybranym serwisie na określoną godzinę przez internet.

Kolejki w serwisach oponiarskich

Brak klasycznego przedwiośnia oznacza skrócenie okresu sezonowej wymiany opon. Kierowcy zachęceni wysokimi temperaturami masowo ruszyli do serwisów. W konsekwencji kolejki do wymiany opon mogą być wyjątkowo długie. Wynika to jednak nie tyle z faktu, że wszystkie okoliczne serwisy są maksymalnie obłożone pracą, a z możliwości dotarcia do warsztatów oponiarskich. Właściciele samochodów wykonują nie więcej, niż 2-3 telefony do warsztatów - na więcej nie pozwala im czas i cierpliwość.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być internetowe zapisy na wymianę opon. W serwisie WymianaOpon.pl użytkownicy mogą zapisać się do różnych warsztat w niemal całej Polsce. - Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu. Kierowcy nie muszą obdzwaniać kilkunastu okolicznych warsztatów, aby znaleźć wolny termin wymiany opon. To może być frustrujące. Zapisy za pośrednictwem naszego serwisu zajmują zdecydowanie mniej czasu – przekonuje Andrzej Skowron właściciel serwisu WymianaOpon.pl.

Obecnie w projekcie funkcjonuje ponad 400 warsztatów, głównie w największych polskich miastach. - Chcemy, aby nasz system był swego rodzaju kalendarzem rezerwacji, do którego będą trafiać rezerwacje umawiane telefonicznie, bezpośrednio w warsztacie oraz przez Internet. W ten sposób cały plan pracy warsztatu będzie dostępny online – dodaje Andrzej Skowron.

Dlaczego warto wymienić opony w aucie

Opony zimowe użytkowane w lecie zużywają się szybko. Wynika to z faktu, że pod wpływem wysokiej temperatury mieszanka gumy zastosowana w oponie zimowej robi się zbyt miękka. Podczas jazdy opona bardziej się rozgrzewa i rosną opory toczenia. W konsekwencji bieżnik ściera się znacznie szybciej, niż powinien.

Bardziej istotnym argumentem przeciwko jeżdżeniu na oponach zimowych w lecie jest aspekt bezpieczeństwa. Samochód poruszający się na oponach zimowych hamuje w lecie zdecydowanie słabiej, niż auto na oponach letnich. Według analiz niemieckiej organizacji ADAC, różnica w drodze hamowania z prędkości 100 km/h może wynosić nawet 16 metrów - oczywiście na niekorzyść opon zimowych. Patrząc więc z tej perspektywy wymiana opon na letnie wydaje się być obowiązkiem każdego właściciela pojazdu.

autor: wymianaopon.pl zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: