SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Skoda wprowadza cyfrową książkę serwisową. Koniec z fałszowaniem historii napraw auta!

Skoda wprowadza cyfrową książkę serwisową. Koniec z fałszowaniem historii napraw auta!

20.11.2013, godz. 20:52
Przegląd samochodu
foto: Skoda Auto

Skoda wprowadza w życie nowy system serwisowy. Od teraz w każdym nowym samochodzie czeskiej marki, elektroniczna książka serwisowa zarejestruje potwierdzenie wykonania każdego przeglądu, zapisując to w centralnej bazie danych. To oznacza koniec dla tradycyjnej drukowanej książki, łatwej w podrobieniu.

W każdym samochodzie marki Skoda wyprodukowanym od 45 tygodnia 2013 roku, doradca serwisowy zarejestruje potwierdzenie wykonania każdego przeglądu w cyfrowej książce serwisowej. To duże ułatwienie, bo teraz każdy wykonany przegląd będzie widniał w dokumentacji. Ma to zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania manipulacjom wpisów w papierowej książce, dotyczących prac serwisowych.

Przeczytaj: Nie wierz w niski przebieg auta: Każdy licznik można skręcić bez problemu

Elektroniczny wpis chroni także przed utratą lub uszkodzeniem tradycyjnej książki. Pojazd można serwisować w dowolnej specjalistycznej stacji obsługi (także za granicą), ponieważ baza danych jest dostępna na całym świecie. Dzięki centralnemu przechowywaniu wpisów, zwiększa się także przejrzystość podczas nabywania lub sprzedaży używanego pojazdu.

Teraz pozostałe informacje umieszczane do tej pory w papierowej książce serwisowej (wklejka z wyposażeniem, data wydania, dane sprzedawcy, informacja o podstawowych prawach gwarancyjnych), przeniesione zostaną do instrukcji obsługi samochodu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: