SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Sprawdź Audi po numerze VIN czy ma wadę programu sterującego w silniku 1.6 TDI CR i 2.0 TDI CR

Sprawdź Audi po numerze VIN czy ma wadę programu sterującego w silniku 1.6 TDI CR i 2.0 TDI CR

08.10.2015, godz. 12:04
Audi A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron
Audi A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron foto: zdjęcia własne

Audi obejmuje akcją serwisową samochody z silnikami Diesla EA 189 EU5. W celu wyjaśnienia, które auta podlegają naprawie, została uruchomiona specjalna strona dla klientów, na której można samodzielnie zweryfikować po numerze VIN, czy w posiadanym pojeździe zachodzi konieczność korekty oprogramowania.

Marka Audi należąca do Grupy Volkswagen, przygotowała akcję serwisową zakrojoną na międzynarodową skalę. Właściciele pojazdów z silnikami o kodzie EA 189 EU5, mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich auta są wyposażone w fałszujące oprogramowanie. Problem dotyczy modeli Audi z silnikami wysokoprężnymi 1.6 TDI CR oraz 2.0 TDI CR. Takie kwestionowane pojazdy już od stycznia będą mogły odwiedzić serwis w celu wgrania nowego programu sterującego. Akcja ma trwać do końca 2016 roku.

Kliknij: Tu sprawdzisz czy twój Volkswagen ma wadę programu sterującego

Audi umieściło na swojej stronie internetowej odpowiednie narzędzie działające online - KLIKNIJ i PRZEJDŹ DO NARZĘDZIA. W specjalnym białym okienku należy wpisać VIN (numer nadwozia samochodu). Wówczas po wyszukaniu podawana jest jasna informacja, czy samochód posiada wadliwe oprogramowanie i podlega akcji serwisowej.
.

Numer VIN w autach Audi

Numer VIN jest symbolem identyfikacyjnym auto, który znajduje się na przedniej szybie pojazdu lub w książce serwisowej. VIN składa się z 17 liter i cyfr. Numer ten można również znaleźć w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (pole E). Sprzedawcy samochodów Audi w autoryzowanych salonach, służą również pomocą i na prośbę klientów zweryfikują po podaniu numeru VIN, czy akcja serwisowa dotyczy ich samochodu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: