SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Sprawdź po numerze VIN czy twój Volkswagen ma wadę programu sterującego. VW uruchomił specjalną stronę

Sprawdź po numerze VIN czy twój Volkswagen ma wadę programu sterującego. VW uruchomił specjalną stronę

06.10.2015, godz. 14:59
Volkswagen
Volkswagen foto: EAST NEWS

Volkswagen obejmuje akcją serwisową samochody z silnikami Diesla EA 189. W celu wyjaśnienia, które auta podlegają naprawie, została uruchomiona strona dla klientów, na której można samodzielnie zweryfikować po numerze VIN, czy w posiadanym pojeździe zachodzi konieczność skorygowania programu sterującego.

W przygotowanej przez Volkswagena akcji serwisowej zakrojonej na międzynarodową skalę, właściciele pojazdów z silnikami o kodzie EA 189 EU5, mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich auta są wyposażone w fałszujące oprogramowanie. Auta objęte akcją serwisową mają otrzymać nowe programy sterujące. Problem dotyczy modeli z silnikami wysokoprężnymi 1.2 TDI CR, 1.6 TDI CR oraz 2.0 TDI CR. Kwestionowane pojazdy już od stycznia będą mogły odwiedzić serwis, a cała akcja ma trwać do końca 2016 roku.

Zobacz: Akcja naprawcza dla blisko 11 mln aut z Grupy Volkswagen

Volkswagen umieścił na swojej stronie internetowej narzędzie działające online - KLIKNIJ i PRZEJDŹ DO NARZĘDZIA. W oknie pod  komunikatem "Czy sprawa dotyczy Państwa samochodu", należy wpisać VIN (numer nadwozia samochodu). Wówczas po wyszukaniu podawana jest jasna informacja, czy samochód posiada wadliwe oprogramowanie i podlega akcji serwisowej. Strona zawiera ponadto dodatkowe informacje, a także pytania i odpowiedzi dotyczące tego tematu.

Volkswagen informuje także, że sprzedawcy w autoryzowanych salonach, służą również pomocą i na prośbę klientów zweryfikują po podaniu numeru VIN, czy sprawa dotyczy ich samochodu.
.

Taki komunikat oznacza wadę auta


Problem silników o kodzie EA 189 EU5

Przypominamy. Volkswagen AG poinformował o blisko 11 milionach aut koncernu na całym świecie, wyposażonych w fałszujące oprogramowanie. Liczby dotyczące poszczególnych marek rozkładają się następująco: 5 mln Volkswagen Samochody Osobowe, 1,8 mln Volkswagen Użytkowe, 2,1 mln Audi, 1,2 mln Skoda, 700 tys. Seat. Pojazdy to konkretne modele z konkretnych roczników, które zostały wyposażone w silniki Diesla typu EA 189.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: