SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Sprawdź po numerze VIN czy twoja Skoda ma wadę programu sterującego. Skoda uruchomiła wyszukiwarkę

Sprawdź po numerze VIN czy twoja Skoda ma wadę programu sterującego. Skoda uruchomiła wyszukiwarkę

06.10.2015, godz. 14:17
Skoda Rapid Spaceback
foto: zdjęcia własne

Skoda obejmuje akcją serwisową samochody z silnikami Diesla EA 189 EU5. W celu wyjaśnienia, które auta podlegają naprawie, została uruchomiona specjalna strona dla klientów, na której można samodzielnie zweryfikować po numerze VIN, czy w posiadanym pojeździe zachodzi konieczność korekty oprogramowania.

Skoda należąca do Grupy Volkswagena, przygotowała akcję serwisową zakrojoną na międzynarodową skalę. Właściciele pojazdów z silnikami o kodzie EA 189 EU5, mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich auta są wyposażone w fałszujące oprogramowanie. Takie pojazdy od stycznia 2016 r. będą mogły odwiedzić serwis w celu wgrania nowego programu sterującego.

Kliknij: Tu sprawdzisz czy twój Volkswagen ma wadę programu sterującego

Skoda umieściła na swojej stronie internetowej odpowiednie narzędzie działające online - KLIKNIJ i PRZEJDŹ DO NARZĘDZIA. W specjalnym oknie z zieloną ramką, należy wpisać VIN (numer nadwozia samochodu). Wówczas po wyszukaniu podawana jest jasna informacja, czy samochód posiada wadliwe oprogramowanie i podlega akcji serwisowej.
.

Numer VIN w autach Skoda

Numer VIN jest symbolem identyfikacyjnym auto, który znajduje się na przedniej szybie pojazdu lub w książce serwisowej. VIN składa się z 17 liter i cyfr. Numer ten można również znaleźć w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (pole E). Sprzedawcy samochodów Skoda w autoryzowanych salonach, służą również pomocą i na prośbę klientów zweryfikują po podaniu numeru VIN, czy akcja serwisowa dotyczy ich samochodu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: