SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Sprawdź za darmo światła w swoim aucie i nie oślepiaj innych - LISTA STACJI

Sprawdź za darmo światła w swoim aucie i nie oślepiaj innych - LISTA STACJI

09.12.2016, godz. 10:27
światła halogenowe
foto: materiały prasowe

W okresie jesienno-zimowym znacznie dłużej podróżujemy samochodami po zapadnięciu zmroku. Niestety niezadowalający stan oświetlenia pojazdów poruszających się po naszych drogach powoduje wiele zagrożeń. Aby poprawić bezpieczeństwo i świadomość kierowców, od 3 do 17 grudnia trwa akcja "Sprawdź światła przed Świętami", w ramach której można za darmo skontrolować stan oświetlenia w swoim samochodzie.

Przed kierującymi okres wzmożonego ruchu przedświątecznego. Mając na względzie bezpieczeństwo, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytut Transportu Samochodowego prowadzą wspólną akcję badania prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. Ze strony ITS akcja odbywa się w ramach Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych, a biorą w niej udział Stacje Kontroli Pojazdów pod Patronatem ITS.

Przeczytaj też: 10 podstawowych zasad dbania o światła w aucie

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w ich pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Akcja jest prowadzona przez trzy kolejne soboty grudnia, tj. 3-go, 10-tego i 17-tego. W ramach kampanii wybrane Stacje Kontroli Pojazdów bezpłatnie zweryfikują stan oświetlenia pojazdów. Na Stacje będą też kierowani przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

Partnerem kampanii jest dostawca aplikacji Yanosik - komunikatora, który poza znanymi funkcjami wskaże również użytkownikom najkrótszą trasę do Stacji Kontroli Pojazdów biorących udział w akcji.

KLIKNIJ - lista stacji na których sprawdzisz stan oświetlenia

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: