SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Średnia cena zakupu samochodów sprowadzanych z zagranicy to fikcja

Średnia cena zakupu samochodów sprowadzanych z zagranicy to fikcja

26.08.2015, godz. 11:00
samochody używane
samochody używane foto: AAA AUTO

Średnia cena sprowadzonych do Polski samochodów używanych w 2015 roku jest wyższa, niż wynika to z oficjalnej statystyki, według której wynosi ona 11.900 PLN za auto. Przyczyną takiego stanu jest zaniżanie oficjalnej ceny samochodów przez nierzetelnych sprzedawców oraz duża część aut uszkodzonych z przeznaczeniem do naprawy.

Ekspert rynku samochodów używanych AAA AUTO, poddał analizie ceny pojazdów sprowadzanych do Polski. Jak wynika z raportu sporządzonego na podstawie blisko 1000 sprzedanych aut, średnia wartość samochodu kupionego w AAA AUTO w 2015 roku przez klientów, wynosi 25.800 PLN. Zdaniem fachowców wartość ta jest zdecydowanie bliższa faktycznej średniej cenie płaconej za kupowane w kraju sprowadzone auto. W oficjalnych statystykach kwota to natomiast 11.900 PLN.

Zobacz też: Dlaczego sprzedawcy nie zgadzają się na jazdę próbną?

2015 roku najczęściej kupowanymi samochodami przez Polaków w AAA AUTO były: Opel Astra, Ford Focus, Skoda Fabia, Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Skoda Octavia. Najkorzystniejszą formą rozliczenia dla Polaków jest wciąż płatność gotówkowa. Około 19 procent klientów zaciąga kredyt bankowy lub korzysta z leasingu.

Jak dochodzi do zaniżań wartości pojazdów? Sprzedawcy często manipulują cenami i kwoty jakie płaci klient, są zróżnicowane w stosunku do tych wpisywanych na fakturę. W takich przypadkach mów się, że pieniądze są wypłacane pod stołem. Tego rodzaju przekręty w handlu między osobami fizycznymi i komisami oraz w imporcie indywidualnym, powodują tworzenie fikcyjnych cen.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: materiały prasowe zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: