SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Stare auta mogą zniknąć z centrów miast! Posłowie chcą zmian w przepisach - WIDEO

Stare auta mogą zniknąć z centrów miast! Posłowie chcą zmian w przepisach - WIDEO

25.02.2015, godz. 10:48
korek, Warszawa, stolica
foto: Super Express

Wzorem zachodnich krajów, posłowie chcą zmian w przepisach, które umożliwią wprowadzenie zakazów wjazdu do centrów miast starszym samochodom. Wszystko aby poprawić jakość miejskiego powietrza.

Unia Europejska kładzie ogromny nacisk na ograniczanie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Mocno to odczuwane jest przez producentów samochodów, którzy muszą projektować samochody spełniające coraz bardziej wyśrubowane normy. Życia nie ułatwiają również władze miast wprowadzając zakazy poruszania się starszym samochodom po ich centrach. Tak jest w wielu krajach Europy Zachodniej. W Polsce ma być podobnie.

Kliknij też: Po polskich drogach jeździ złom! Aż 71 procent aut jest starszych niż 10 lat

Posłowie chcą położyć nacisk na spełnianie norm emisji spalin. Obecnie produkowane samochody muszą spełniać tzw. normę Euro 6. Parlamentarzyści chcą dać wolną rękę lokalnym władzom w ustalaniu, jakie parametry muszą spełniać pojazdy poruszające się po centrach. O tym czy samochód spełnia konkretne wytyczne ma świadczyć specjalna plakietka informacyjna, którą każdy otrzyma podczas badań w stacji diagnostycznej.

Projekt zmian ma trafić do Marszałka Sejmu w ciągu miesiąca.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: