SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Straż miejska bez prawa do fotoradarów! Tego chcą politycy SLD

Straż miejska bez prawa do fotoradarów! Tego chcą politycy SLD

21.10.2014, godz. 11:31
Straż miejska, kontrola radarowa
foto: Super Express

Zbliżają się samorządowe wybory, dlatego też partie polityczne chcą zwrócić jak największą uwagę wyborców. SLD zaproponowało projekt ustawy, zakładający odebranie straży miejskiej możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowych. Strażnicy mieliby skupić się na pilnowaniu porządku publicznego, a nie nękaniem kierowców.

Sojusz Lewicy Demokratycznej stawia sprawę jasno - zabrać strażnikom miejskim fotoradary! Jak twierdzi SLD fotoradary nie przekładają się na podnoszenie poprawy bezpieczeństwa, tylko polepszająca się z każdym rokiem infrastruktura drogowa. "Strażnicy muszą wrócić do pilnowania porządku publicznego" - mówi rzecznik partii Dariusz Joński. Inny polityk Maciej Banaszak grzmi, że należy ukrócić proceder "dobierania się kierowcom do portfeli".

Przeczytaj też: Koniec z "szarakami"! Na drogach zostały już tylko żółte fotoradary

Trudno się temu dziwić, bo żółte skrzynki oraz przenośne urządzenia stały się maszynkami do zarabiania pieniędzy. Poseł Banaszak podkreśla, że fotoradary na obecną chwilę pełnią funkcję "prywatnych maszynek wójtów, burmistrzów do łatania dziury budżetowej". To dlatego, że uzyskane z karania kierowców pieniądze trafiają do budżetów gmin czy miast, a nie do Krajowego Funduszu Drogowego.

Przygotowany przez SLD projekt ma trafić do sejmu. Zakłada zmiany w trzech ustawach: o straży gminnej, Prawa o ruchu drogowym oraz w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: