SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Straż miejska straci fotoradary! Koniec z zasilaniem budżetów gmin i miast

Straż miejska straci fotoradary! Koniec z zasilaniem budżetów gmin i miast

19.12.2014, godz. 16:37
fotoradar
fotoradar foto: zdjęcia własne

Do prac w sejmowej komisji została skierowana ustawa, która zmienia przepisy umożliwiające kontrolowanie prędkości przez fotoroadary strażom miejskim i gminnym. Projekt poparły wszystkie kluby parlamentarne.

Projekt, nowelizacji przepisów, który przedstawił SLD, zakłada zmianę w trzech ustawach: o straży gminnej, prawie o ruchu drogowym i kodeksie postępowania w sprawach wykroczeń. Posłowie SLD chcą  ograniczenia praw strażom miejskim i gminnym. Pozwoli to ocenić przydatność takich formacji. Zastrzegają równocześnie, że są przeciwni likwidacji straż, ponieważ są miejsca gdzie są potrzebne do pilnowania porządku publicznego.

Przeczytaj też: Co się dzieje z pieniędzmi z fotoradarów straży miejskich? NIK już wie

Przypomnijmy, że w listopadzie Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła raport w którym stwierdzone zostało, że straż miejska i gminna nie powinny używać mobilnych fotoradarów, bo służą one do reperowania budżetów. Dochodzi nawet do sytuacji, w których strażnicy ustalają miejsca, gdzie będzie stał ich z sprzęt z policją, ale tylko na początku lub końcu służby. A gdzie stoi w trakcie, to wie już tylko konkretna straż miejska lub gminna.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: