SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Straże miejskie i gminne stracą fotoradary! Posłowie będą płacić mandaty! Nowe obietnice rządu

Straże miejskie i gminne stracą fotoradary! Posłowie będą płacić mandaty! Nowe obietnice rządu

26.06.2015, godz. 14:12
Fotoradary przy Feminie
foto: Super Express

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała prawdziwą rewolucję w kwestiach fotoradarów, które są używane przez Straże Miejskie i Gminne, oraz w kwestii płacenia mandatów przez posłów i senatorów. Wszystko ma się zmienić jeszcze w tej kadencji.

Na mobilnych fotoradarach, które wykorzystywane są przez straże miejskie i gminne, suchej nitki nie zostawiła Najwyższa Izba Kontroli. Okazało się, że w zdecydowanej większości przypadków urządzenia nie są ustawiane w miejscach, gdzie konieczne jest poprawienie bezpieczeństwa, tylko w lokalizacjach, gdzie istnieje zwiększone prawdopodobieństwo wykonania większej ilości zdjęć, co przełoży się na większą ilość mandatów. Dzięki takiej sposobności ustawiania fotoradarów, bardzo korzystały na tym gminy, które odczuwały lepsze wpływy z tytułów mandatów.

Nie przegap: Kierowcy pozwą państwo za odebranie praw jazdy!

Teraz ma się to zmienić, bowiem rząd chce przygotować przepisy, które spowoduję przekazanie mobilnych urządzeń do wydziałów drogowych policji, a stacjonarnych urządzeń do Inspekcji Transportu Drogowego. Gminy jednak protestują wskazując, że zdecydowana ilość urządzeń została kupiona za środki z lokalnych budżetów.

Zmiany dotkną również posłów i senatorów, których immunitety mają przestać chronić przed zapłaceniem mandatu za wykroczenia drogowe. Jak powiedziała na konferencji prasowej pani premier: "na drogach nie może być równych i równiejszych".

Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie nowe przepisy trafią pod obrady rządu i na głosowania do sejmu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: