SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Surowe kary nie dla wszystkich kierowców! Drogowy immunitet dla wybrańców pozostaje

Surowe kary nie dla wszystkich kierowców! Drogowy immunitet dla wybrańców pozostaje

16.05.2015, godz. 11:42
policja, mandat, kontrola policyjna
foto: Super Express

Nowe, bardzo rygorystyczne przepisy ruchu drogowego budzą sporo kontrowersji. O ile w kwestii karania pijanych kierowców wszyscy są zgodni, to jeśli chodzi o odbieranie prawa jazdy na trzy miesiące, pojawia się pewien niesmak. O co chodzi? Kary - jak zwykle - nie będą dotyczyły posłów, senatorów i sędziów.

Według nowego prawa, wchodzącego w życie z dniem 18 maja, m.in. za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowca straci prawo jazdy na trzy miesiące. Dla wsiadających za kółko po alkoholu będzie czekała nie tylko kara finansowa, ale także więzienie.

Sprawdź: Taryfikator mandatów 2015 - tyle zapłacisz za prędkość!

na razie po wprowadzanych zmianach, grzywny za zbyt szybką jazdę nie są jeszcze bardzo wysokie. Niebawem jednak, według nowego projektu wysokość mandatów ustalać będzie średnia zarobków w kraju za poprzedni rok. Mandat tylko za jedno wykoczenie będzie mógł wynieść nawet ponad 1500 zł (przekroczenie szybkości powyżej 50 km/h w terenie niezabudowanym)!

Posłowie, senatorowie i sędziowie nie będą musieli obawiać się nowych przepisów. Za zbyt szybką jazdę nie zostaną ukarani ani mandatem, ani nie stracą uprawnień do kierowania pojazdami w momencie przyłapania na rajdzie w terenie zabudowanym. Przed sankcjami podobnie jak do tej pory, ochroni ich immunitet.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: